Johann Strauss Ensemble
8 Eylül 2018 - Cumartesi
18:30 Kokteyl - 19:30 Konser
Perge Antik Kenti - Aksu - Antalya

Russell McGregor- Keman, Şef ve Johann Strauss Ensemble

Program

Josef Strauss, Im Fluge, Polka schnell, op. 230

Johann Strauss (Sohn), Wiener Bonsbons, Walzer, op.307

Johann Strauss (Sohn), Es war so wunderschön , Marsch, op.467

Johann Strauss (Sohn), Nur fort!, Polka schnell, op.383

Josef Strauss, Frauenherz, Polka-Mazur, op.166

Josef Strauss, Plappermäulchen, Poka schnell, op.245

Josef Strauss, Delirien -Walzer, op.211

Manfred Kammerhofer, Tanz in E

Johann Strauss (Sohn), Demolierer, Polka-franzaise, op.269

Eduard Strauss, Außer Rand und Band, (Polka schnell), op. 168

Johann Strauss (Sohn), An der schönen blauen Donau, (Walzer), op.314

Russell McGregor- Keman, Şef

1992 yılından beri Viyana’da yaşayan Russell McGregor,  Avusturya’daki ilk yıllarında Viyana Concert Birliği’ne üye olmuş (Viyana Senfoni Orkestrası’nın Oda Orkestrası) ve düzenli olarak Camerata Salzburg ile birlikte müzik yapmıştır.

1994 – 1996 yılları arasında Viyana Oda Orkestrası’nda orkestra şefliği yapan McGregor, 1997 yılından bugüne kadar düzenli olarak Schönbrunn Saray Orkestrası’nın şefliğini yapmaktadır.

Çeşitli topluluklarla gerçekleştirdiği konserler ile Avusturya ve bütün dünyada Goldenen Musikvereinssaal, Sidney Opera House gibi tanınmış konser salonlarında çalan Russell McGregor, ayrıca Luciano Pavarotti, Jose Carreras ve Ildiko Raimondi gibi büyük sanatçılarla birlikte de müzik yapmıştır.

2003 yılından beri Johann Strauss Topluluğu ile kemancı ve muzik direktörü olarak düzenli olarak yurt içi ve yurt dışında sahneye çıkmaktadır.

Russell McGregor, Carlo Giuseppe Testore (1697) tarafından üretilmiş bir keman çalmaktadır.

Johann Strauss Topluluğu

1985 yılında Linz’deki Bruckner Orkestrası üyelerince kurulmuş olan Johann Strauss Topluluğu, sürekli olarak kendi ses stilini iyileştirmek ve bilinen repertuar yollarının dışında yollar bulmak üzerine çalışmaktadır.

Bu bağlamda 2014 yılında „Auf Flügeln des Gesanges“ (Şarkının kanatlarında) döngüsü hayata geçirilmiştir. Burada, Linz’deki Halk Bahçesi’nde bulunan müzik tiyatrosunun orkestra salonunda sezon başına dört konser sunulmaktadır. Topluluk, burada repertuarını 20. Yüzyılın klasik oda orkestrası edebiyatı ve eserleriyle (Schreker, Strawinsky, Copland, Krenek v.b) genişletme imkanını bulurken Russell McGregor konserleri eğlenceli ve rahat bir tarzda yönetirken seyirciyi ‘‘Yolculuklara‘‘ çıkartmaktadır.

Eserlerinin kayıtlı belgeleri niteliğinde şu ana kadar sekiz adet CD kaydı bulunmaktadır: „Johann Strauß Ensemble“ (1994), „Wiener Blut“ ve „DU DONAU, DU“ (2000), „An der schönen blauen Donau“ (2004), „Zu Gast im Brucknerhaus“ (2010), „From Vienna with Love” (2011), „Ostwärts“ (2013) „Aus den Bergen“ (2015), ve son olarak „Reisebuch aus den Österreichischen Alpen“ op. 62 (2017)

1 Temmuz 2018 tarihinden itibaren Johann Strauss Topluluğu’nun idari yönetimini Mag. art. Bernadette Bartos, Yamato Moritake ve Josef Herzer Jo devralmıştır.

  • SHARE:
Türkçe