29 Ağustos 2018 info@avusturyakulturgunleri.com

Antalya Avusturya Kültür Günleri Perge Antik Kenti Konseri ile devam ediyor

Antalya Avusturya Fahri Konsolosluğu’nun ev sahipliğinde düzenlenen ’’Antalya Avusturya Kültür Günleri’’ Temmuz ayında yoğun ilgi ile karşılanan Side Müzesi konserinin ardından, bu kez 8 Eylül’de Perge Antik Kenti’nde sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

8 Eylül akşamı Perge Antik Kenti’nde sahne alacak olan, Avusturya’nın en önemli orkestralarından ‘‘Johann Strauss Ensemble’’, Russell McGregor yönetiminde sanatseverlere unutulmaz bir gece yaşatacak.

Ahmet Barut: “Perge Antik Kenti’ne dikkat çekmek istiyoruz’’

Antalya Avusturya Kültür Günleri kapsamında konserlere ve kültür sanat etkinliklerine devam edeceklerini belirten Antalya Avusturya Fahri Konsolosu Ahmet Barut, ’’T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı 2018’i Antalya’da Perge Yılı ilan etti. T.C Antalya Valisi Sn. Münir Karaloğlu antik kentlere ve tarihi mirasa ilginin artması için her türlü projeyi sonuna kadar destekliyor. Biz de bu nedenle konserimizi Perge Antik Kenti’nde düzenleyerek, antik kentlerin ve tarihi mirasın önemine dikkat çekmek istedik. Etkinliklerimiz sanatseverlerden yoğun ilgi görüyor. Fahri konsolosluğumuz yıllardır düzenlemekte olduğu kültür sanat çalışmalarına yenilerini eklemeye devam edecek.’’ dedi.

Antalya Avusturya Fahri Konsolosluğu ve Avusturya Kültür Ofisi İstanbul tarafından hazırlanan Johann Strauss Ensemble konseri; Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Barut Hotels katkılarıyla düzenlenecek

Türkçe