14 Temmuz 2018 info@avusturyakulturgunleri.com

Antalya Avusturya Kültür Günleri Side Müzesi’nde başladı

Antalya Avusturya Fahri Konsolosluğu’nun ev sahipliğinde düzenlenen Vienna Stratos Quartett konseri 13 Temmuz akşamı Side Müzesi’nde sanatseverlerle buluştu. “Antalya Avusturya Kültür Günleri”, Eylül ve Ekim aylarında düzenlenecek farklı konserlerle, şehri sanat esintileriyle sarmaya devam edecek.

Gecede sahne alan Stratos Quartett grubu üyeleri, Katharina Engelbrecht (keman), Magdalena Eber (viyola), Jan Ryska (viyolonsel) ve Mari Sato (piyano) W.A.Mozart, G.Wolfgang ve J.Brahms eserleri ile sanatseverlere Side Müzesi’nin eşsiz atmosferinde unutulmaz bir akşam yaşattı. Davetliler konser bitiminde sanatçıları dakikalarca alkışlayarak uğurladılar.

‘‘Şehirde sanat rüzgârları esmeye devam edecek’’

‘Antalya Avusturya Kültür Günleri’ kapsamında konserlere ve kültür sanat etkinliklerine devam edeceklerini belirten Antalya Avusturya Fahri Konsolosu Ahmet Barut; konser öncesi düzenlenen kokteylde birbirinden önemli konuklar ve Avusturya Cumhuriyeti Büyükelçisi Ulrike Tilly, Antalya Almanya Konsolosu Martin Vetter ve TÜROFED Başkanı (Türkiye Otelciler Federasyonu) Osman Ayık ile bir araya gelerek konukları Eylül ve Ekim aylarında düzenlenecek konserlere davet etti.

Antalya Avusturya Fahri Konsolosluğu ve Avusturya İstanbul Kültür Ofisi işbirliği ile hazırlanan Vienna Stratos Quartett konseri; Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Barut Hotels katkılarıyla düzenlendi.

Türkçe